Lato z klimatyzacją

Image
summer

Lato z klimatyzacją

Coraz więcej ciepłych dni, do tego kilka dni wolny od pracy i szkoły, więc w naszych głowach coraz częściej pojawia się myśl o nawet krótkim wyjeździe. Poza miastem jest przecież świeże powietrze, ale czy w naszym aucie także tak jest ?

Im cieplej na zewnątrz tym częściej włączamy klimatyzację. Wtedy nierzadko spotyka nas niemiła niespodzianka, ponieważ niewłaściwie używana oraz nieczyszczona klimatyzacja wypuszcza niemiły zapach oraz mnóstwo szkodliwych drobnoustrojów.

Jak więc dbać o klimatyzację?

Eksperci twierdzą, że powinna być ona używana jak najczęściej. W ten sposób naturalnie się oczyszcza. Najgorsze są dla niej długie, zimowe przestoje. Warto więc od czasu do czasu również w chłodniejszym okresie zaserwować sobie delikatny wietrzyk podczas jazdy.

Producenci klimatyzacji samochodowych zalecają przegląd klimatyzacji mniej więcej co dwa lata. Sprawdza się wtedy jej szczelność, wydajność oraz czystość filtrów. Z pewnością do zakładu serwisującego klimatyzacje trzeba się udać, kiedy w samochodzie da się wyczuć nieprzyjemny zapaszek zagrzybienia.

Naprawiamy części do każdego
typu pojazdów i maszyn*

* wg oferty

Gdzie jesteśmy?